close btn

FAQ

co to jest fotowoltaika?
Temat przekształcenia energii słonecznej w energię elektryczną jest znany na świecie od pierwszej połowy XIXw. Od tamtej pory rozwija się technologia fotowoltaiczna, a obecnie przeżywa swój prawdziwy rozkwit. Podstawowym elementem instalacji fotowoltaicznej jest tzw. moduł fotowoltaiczny, którego zadaniem jest zamiana energii promieniowania słonecznego na energię elektryczną (prąd stały). Moduły składają się z ogniw fotowoltaicznych, przeważnie zbudowanych z krzemu krystalicznego i są mocowane w ramy (najczęściej aluminiowe), które następnie układa się w panele słoneczne. Do prawidłowego funkcjonowania instalacji potrzebujemy urządzenia o nazwie falownik, który jest centralnym jej punktem. To on kontroluje przepływ energii oraz odpowiada za zmianę wytworzonego prądu stałego na zmienny. Prąd taki znajduje się w gniazdach elektrycznych w naszym domu i wykorzystywany jest do uruchomienia wszelkich urządzeń elektrycznych.
dostanę dotację?
Cały czas dostępne są najróżniejsze dotacje, ulgi, kredyty i leasingi dedykowane dla inwestorów instalacji fotowoltaicznych. Aby dowiedzieć się jakie są aktualne możliwości i jaka forma finansowania jest najlepsza dla Ciebie skontaktuj się z przedstawicielem firmy Vertigo. Jeśli zdecydujesz się na instalację w naszej firmie zostaniesz z naszą pomocą przeprowadzony przez cały proces od projektu przez finansowanie do realizacji.
jak działa bilansowanie energii?
Bilansowanie energii jest niezwykle ważne z punktu widzenia wysokości inwestycji, mocy instalacji, a w rezultacie stopnia jej opłacalności. Ze względu na obowiązujące w Polsce zasady rozliczania energii wyprodukowanej przez Twoją instalację fotowoltaiczną istotne jest, żeby instalacja swoimi możliwościami produkcji energii była jak najlepiej dopasowana do rocznego zużycia energii. Jeśli instalacja będzie przeskalowana oddasz operatorowi energetycznemu część wyprodukowanej energii za darmo, natomiast, jeśli instalacja będzie zbyt niskiej mocy może się okazać, iż w momencie rozliczenia z operatorem pozostanie znaczna kwota do dopłaty. Vertigo pomaga więc precyzyjnie obliczyć Twoje spodziewane roczne zużycie energii i dobrać do niego odpowiedniej wielkości instalację fotowoltaiczną, tak aby była optymalna finansowo.